top of page

Коли настає час задуматися про хірургію носа?

  • Фото автора: Евгений Ягельский
    Евгений Ягельский
  • 8 трав. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Проблеми з носовим диханням дуже поширені. Хтось не звертає на них увагу або терпить, хтось пробує різні медикаментозні схеми, фізіопроцедури, а комусь до вподоби народні поради... Комусь допомагає.

 

Але чим більш виражена проблема, тим складніше впоратися з нею самостійно. І ми йдемо до лікаря. А лікар після огляду може приголомшити новиною: "Вас треба оперувати". І, іноді, це справді єдиний надійний спосіб вирішення проблеми.




 

 

Коли час задуматися про функціональну хірургію носа?

 

 1. Декілька ЛОР-лікарів повідомили про суттєве викривлення носової перегородки.

 

Так, викривлення є у всіх. Точніше, приблизно 80% дорослого населення. Важливим є ступінь її деформації та  локалізація  - від цього залежить ступінь впливу викривлення на стан здоров'я Вашого носа.

 

 

2. Простуди з нежиттю стали частіше і довшими.

 

Зміщена носова перегородка та хронічний риніт, який вона викликає, дедалі більше звужують порожнину носа. Будь-яка застуда, що виникла на такому благодатному ґрунті, буде проходити довше. Також може збільшуватися частота ускладнень (отити, синусити, бронхіти, фарингіти та інше).

 

 

3. Судинозвужувальні носові краплі стають супутниками Вашого життя. І капати ніс доводиться частіше.

 

Організм не робить зайвої роботи. Якщо він бачить, що Ви і самі замість нього організуєте звуження судин слизової носа, то він не надсилатиме відповідних нервових імпульсів. Судини будуть втрачати свій тонус, зміниться їх кровонаповнення і, відповідно, об'єм носових раковин буде рости. А просвіт носа для дихання зменшуватиметься.

 

 

4. Медикаментозне лікування затяжного нежитю приносить лише тимчасове та недостатнє полегшення.

 

Жодні краплі не виправлять анатомію. А структурні аномалії продовжуватимуть дратувати слизову оболонку, знижуючи її захист від інфекції та інших агентів.

 

 

 

5. Ранок починається не з кави, а з обридлого видування густого слизу з носа.

 

Слиз – прояв хронічного риносинуситу, запалення слизової оболонки носа та пазухи. Її невелика кількість у нормі - наш захист від інфекцій, забрудненого повітря та інших принад мегаполісу. Але надлишок слизу через запалення – місце концентрації токсинів та живильне середовище для мікроорганізмів.

 

 

6. Ви заважаєте навколишнім своїм хропінням. Почали з'являтися затримки дихання уві сні.

 

Хропіння, частою причиною якого є погане носове дихання, аж ніяк не соціальна проблема. Соціальна проблема це верхівка айсберга, того лиха, до якого може привести хропіння та пов'язані з ним зупинки дихання уві сні. Надмірне навантаження на серце, запалення судин, порушення роботи багатьох органів та систем. І не варто забувати, що апное уві сні - одна з найчастіших причин інсульту.

 


"Точок застосування" функціональної хірургії носа може бути досить багато. Носова перегородка, носові раковини, отвори пазух... Сучасні методики та обладнання дозволяють провести щадний вплив на ці зони, що значно покращує умови їх роботи та супротив інфекції. Погодьтесь, є про що подумати...

 
 
 

Comments


bottom of page